Pedallar, Bir kez daha Ömer Halisdemir İçin Dönecek

Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl 4’ üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turunun hazırlıkları tamamlandı.

Arnavutköy Belediyesi, Şehit Ömer Halisdemir’in adını yaşatmak için üç yıldır düzenlediği Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu anma etkinliğini, bu yıl da gerçekleştiriyor. Tur kapsamında  25 Profesyonel bisikletçi, Niğde'nin Bor İlçesi’ne kadar pedal çevirecek. Düzenlenecek bisiklet turu ile sporcular, Arnavutköy 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan yola çıkarak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bulunan anıta geçecek. Niğde'ye ulaşmak için geçtiği illerde mola verip o ilin ileri gelenleri ve mülki idare amirleriyle görüşecek olan sporcular daha sonra o ilden alınan toprağı da alarak, yollarına devam edecekler.

Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu Güzergahı

Geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen bisiklet turuyla Arnavutköy’den yola çıkan sporcular 9 ili geçerek Ömer Halisdemir'in Niğde Çukurkuyu'daki kabrine ulaşmışlardı. Bu yılda Arnavutköy'den aldığı toprakla yola çıkacak sporcular, 15 Temmuz Şehitler köprüsünde dua edecek. Sporcular ilk gün 195 kilometre yol kat edecek. Kocaeli’den geçerek, Yalavo'dan Bursa’ya varacaklar. Ardından sırasıyla Eskişehir, Kütahya, Afyon, Konya, Niğde ve Aksaray'dan aldıkları topraklarla toplamda 990 km yol kat ederek, şehidimizin ailesine teslim edecekler.

Güncelleme Tarihi : 07.07.2020

Haberler

 • Yaz Akşamları, Arnavutköy’de Güzel

  Arnavutköy’de açık hava nostalji sinemasına minikler yoğun ilgi gösterdi. Anne ve babalarıyla 15 Temmuz Meydanı'na gelen minikler, hem sinemanın hem de temiz havanın tadını çıkardı.

 • Nenehatun'a Yeni Park

  Arnavutköy Belediyesi’nin meydan düzenlemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Nenehatun Mahallesi’nde startı verilen yeni meydan projesine, hafriyat alım çalışmaları ile başlandı.

 • Kurbanlık Satışları Başladı

  Modern satış noktaları ve kesim alanları ile Arnavutköy Belediyesi Kurban Satış Alanı, hem besicilere hem de kurbanlık alacak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı. Düzenlenen programda Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turuna katılan bisikletçilere, plaket takdim edildi.

 • 1100 Km Pedal Çevirerek, Şehidin Kabrine Ulaştılar

  Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl 4’ üncüsü düzenlen Ulusal Ömer Halisdemir bisiklet turuna katılan sporcular, şehidin kabrine ulaştılar.