3. (SULH HUKUK MAH.) Satış Memurluğu 2018/8 Satış Taşınmazın Açık Artırma İlanı

T.C.

GAZİOSMANPAŞA

3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 0 Ada, 15259 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, Boğazköy Yolu Mevkii, Taşınmazın tapu kaydındaki cinsi arsa olmasına rağmen arsa üzerine Zemin + 1 normal kat ve çatı katı olmak üzere 2 katlı B.A.K. inşa edildiği görülmüştür.  Zemin katta bulunan daire 2+1 tipinde olup, 1 salon,2 oda,mutfak, banyo wc ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc doğrama ve demir korkuluklu, iç doğramalar ahşap, mutfak duvarları tavana kadar seramik, mutfakta dolap ve tezgah bulunmaktadır. banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplama, zeminler laminat parke soba ile ısıtmalı daire yaklaşık 98 m2 bürüt alanlıdır. 1.Normal katta bulunan daire 3+1 tipinde 1 salon, 3 oda,mutfak, banyo wc ve hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı ve iç kapılar ahşap ,pencereler pvc doğrama, mutfak dolap ve tezgah mevcut, ıslak zeminler tavana kadar seramik,oda zeminleri marley salan zemin laminat parke kaplamalı,soba ile ısıtmalı daire bürüt 108 m2 alanlıdır. Çatı katta bulunan daire 3+1 tipinde 1 salon,3oda,mutfak, banyo wc ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, ıslak zeminler seramik,salon ve oda zeminleri laminat parke,camlar pvc,mutfakta dolap ve tezgah takılmamış olup,soba ile ısıtmalı daire bürüt 108 m2 alanlıdır. Binanın dış dış cephesi sıvalı ve boyasız bina giriş kapısı demir doğrama kapı olduğu görülmüştür. Binanın kapı numarası 4 dir.

Yüzölçümü : 188 m2 

İmar Durumu : 14/06/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve Çevresi Uygulama İmar Planında E:1,50, Hmax: 4 katlı konut alanında kalmakta ve kısmen yolu terki bulunmakta.

Kıymeti : 950.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu - Küçükköy-Gaziosmanpaşa-İstanbul

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat yatırılabilecek hesap no: İstanbul/Gaziosmanpaşa Vakıflar Bankası G.O.P. 3. Sulh Hukuk Mahk. İzaley-i Şuyu Satış Memurluğu TR880001500158007305312119) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019
 

                                                                                                          Mesut GÜNDOĞDU
                                                                                                           Satış Memuru
                                                                                                          146716
 

Güncelleme Tarihi : 22.10.2019

Duyurular