Çocuk Gelişiminde Ebeveynin Rolü Anlatıldı

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunarak: “Çocuğun kişilik ve karakter gelişiminde babanın rolü anneden daha etkilidir” dedi.

   

Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan salonda Aile Eğitim Desteği Programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ‘ebeveynlerin çocuklar üzerindeki etkisi’ ile ilgili konuşma yaptı. Çocuk gelişiminde babanın rolünün önemine değinen Sıtkı Aslanhan: “Türkiye ve yurtdışında yapılan bütün çalışmalar şunu gösterdi ki çocuğun kişilik ve karakter gelişiminde babanın rolü anneden daha etkilidir. Küçük çocuklar babalarına daha düşkündür. Babanın ilgilendiği çocukların dil gelişimi daha iyidir. Bütün çocuklar babalarıyla kitap okumayı çok severler” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de 50 milyon kutu depresyon hapı satıldı”

Türkiye’de depresyon hastalığının yaygınlık gösterdiğini vurgulayan Aslanhan: “Sağlık Bakanı açıkladı. 2017 yılında Türkiye’de 50 milyon kutu depresyon hapı satıldı. Memlekette 2 bayandan biri depresyonda öbürü gitmediği için oda depresyonda haberi yok gitse o da depresyonda. Şimdi kız okuldan geliyor. Kapıdan girer çantasını atıyor. Annesinin yüzüne bile bakmadan selam veriyor. Gidiyor odasına kapısını kilitliyor. Yatağına uzanıyor. Kulaklığını takıyor. Ay da 10 bin mesaj, WhatsApp, Twitter, Instagram, Facebook ücretsiz. Bu kız depresyona girmesinde ben mi depresyona gireyim” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi : 27.12.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.