Yaşanılabilir Bir Arnavutköy İçin Atıklar Geri Dönüşüyor

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin daha yaşanılabilir bir yer olabilmesi için başlatmış olduğu geri dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

   

Arnavutköy Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ projesine destek vermek için ilçe genelinde geri dönüşüm faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından paylaşılan 2018 yılı verilerine göre; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

Atık pillerin geri dönüşümüne ayrı önem veren Arnavutköy Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin yürütmüş olduğu ‘Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası’na destek veriyor. Kampanya çerçevesinde, Arnavutköy’deki 28 okuldan 2018 yılında 669 kilogram pil toplandı.

En çok atık pil toplayan okulların ödüllendirildiği yarışmada 2018 yılında birinci, 120 kilogramla Suatlar İlkokulu oldu. Yarışmada; 96 kilogramla Yeniköy Örfi Çetinkaya İlk ve Orta Okulu ikinci olurken 64 kilogramla Ayazma İlkokulu üçüncü oldu.

Güncelleme Tarihi : 12.12.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.