476 Çocuk, Erkekliğe İlk Adım Attı

Arnavutköy Belediyesi tarafından her sene düzenlenen toplu sünnet şenliği, bu senede eğlenceli geçti. Geleneksel hale getirilen toplu sünnet şenliği, 467 çocuğun mevlidi şerifinin okunması ile başladı.

   

Arnavutköy Belediyesi, ilçede yaşayan 476 çocuk için toplu sünnet şöleni düzenledi. İmrahor Mesire Alanı'nda gerçekleştirilen şölene Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, çocuklar ve aileleri katıldı. Çocuklar için alanı oyun parkına çeviren belediye ekipleri çocukların eğlence dolu bir gün geçirmesini sağladı. Alanda çocuklara ve ailelerine pamuk şeker, Osmanlı macunu, mısır ve yemek ikramı yapıldı. Günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi için hazırlanan tahta oturabilmek sünnet çocukları ve aileleri adeta birbiriyle yarıştı. Etkinlikte Başkan Baltacı, toplu sünnet şöleni etkinliklerinin çocukların birbiriyle kaynaşmasına ve toplumsal birlikteliğe önemli katkı sağladığına dikkat çekti.

"İnşallah yapmış olduğumuz çalışma toplumsal birlikteliğimize katkı sunar"

Toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması adına vatandaşları buluşturan etkinlikler gerçekleştirmenin önem taşıdığını belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, "Geleneksel hale geldi. Her yıl yaptığımız sünnet etkinliği, bu yıl yine tüm ailelerin katılımıyla neşeli, heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl 476 çocuğumuzun sünnet merasimine katkı sunmaya gayret ettik. Hastanede tıbbi müdahaleler başladı, devam ediyor. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde okullar açılmadan çocuklarımızın cerrahi müdahaleleri de tamamlanmış olacak. Onlara anne babalarıyla ömür boyu, sağlık, mutluluk huzur, afiyetler diliyoruz. İnşallah bu yapmış olduğumuz çalışma da toplumsal birlikteliğimize katkı sunar diyorum" dedi.

"Çok güzel, eğlenceli, mutlu olduk"
Şölen sayesinde ailesiyle birlikte keyifli vakit geçirme imkanı yakaladığını ifade eden Nurcan Durna, "Çok güzel, eğlenceli, mutlu olduk. Belediye başkanımıza da çok çok teşekkür ederiz. Çok iyi geçti, muhteşem. Ailecek, akrabalarla, çocuklarla geldik. Böyle bir şey hazırladıkları için çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

"Buraya geldiğim zaman çok arkadaşla tanıştım"
Etkinlikte çocuklar için hazırlanan oyun alanlarında oyunlar oynadığını ve birçok arkadaş edindiğini ifade eden Burak Kalkar, "Kaydırakla, şişme tavşanla oynadım, zıpladım her şeyi yaptım. Annem, babam ve kardeşimle geldim. Buraya geldiğim zaman çok arkadaşla tanıştım. Arkadaşlarımla oynadım” şeklinde konuştu.
Sünnet olmaktan korkmadığını ve etkinlik alanındaki birçok oyun sayesinde arkadaşlarıyla çok eğlendiğini dile getiren Muhammet Şahin Durna, "Oynamak için eğlenmek için geldik, oyunlar var, oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi : 13.09.2017

Haberler

 • Küçük Bir Hediye, Büyük Bir Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, "Hoş geldin Bebek" projesi kapsamında yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek, içerisinde çeşitli ürünlerin bulunduğu bebek çantası hediye ediyor.

 • Kurban Satış ve Kesim Alanı Hizmete Hazır

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edilen Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı.

 • Başkan Baltacı Kamp Ateşini Yaktı

  Çocukların sosyalleşme ve hayatla mücadele azmini artırma hedefleri doğrultusunda organize edilen gençlik kampında, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı gençleri yalnız bırakmadı.

 • Bolluca’da Öğrenciler İçin Danışma Merkezi Kuruldu

  ÖSYM Tercih Kılavuzu'nun açıklanmasının ardından Bolluca’da bulunan Üniversite Hazırlık Merkezi’nde öğrenciler için Danışma Merkezi kuruldu.

 • Doğa ile İç İçe Bir Yaşam

  Şehrin gürültüsünden uzaklaşmanın adresi olan Arnavutköy Belediyesi Hobi Bahçeleri, altı yıldır vatandaşlara tam hizmet sunuyor.