Zabıta Teşkilatı 191 Yaşında

Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümü, Arnavutköy Belediyesi’nin zabıtalara yönelik düzenlediği tekne turuyla kutlandı.

 

Zabıtaların katıldığı programda aniden ortaya çıkan seyyar satıcılar renkli görüntüler oluştururken, bu kez seyyar satıcılar ikram etti, zabıtalar yedi. Arnavutköy Belediyesi, Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümünde zabıtaları unutmadı. Program kapsamında ilçede görev yapan zabıta personeli ve aileleri için boğaz turu düzenlendi. Zabıtalar aileleriyle birlikte boğazın eşsiz güzelliklerini yakından görerek, keyifli anlar yaşadı. Arnavutköy Belediye Başkanı  Haşim Baltacı’nın da katıldığı programın sürpriz konukları ise zabıtaların sıklıkla karşılaştıkları seyyar satıcılar oldu. Tekneye ellerinde tezgahlarıyla birlikte gelen seyyar satıcılar zabıtaları şaşkına çevirdi. Başkan Baltacı’nın da ‘Bugün benim korumam altındasınız’ diye telkin ettiği seyyar satıcılar, zabıtalara satış yaptıkları yiyecekleri ikram etti. Neye uğradıklarını anlamayan zabıtalar ise güler yüzle seyyar satıcıların ikram ettikleri midye, simit, kuruyemiş ve tatlıları yedi.

Başkan Baltacı’dan Zabıtalarla Kutlama

Programa katılan Arnavutköy Belediye Başkanı ediyorum. Zabıta personelimiz tüm belediyelerimizde çok fazla hissedilmeyen ancak en önemli görevi ifa eden birimlerimizden bir tanesi, bir belediyenin görünen yüzü. Vatandaşla ilişkileri organize eden, geniş çalışma alanı olan ehemmiyetli bir birim. Bunun yanında gerek gıda sektöründen diğer ticari alanların tümünde sağlıklı hizmetin sunulmasını disipline eden önemli bir birim" ifadelerini kullandı. “Motivasyon için buna ihtiyacımız vardı"5 yıldır zabıta memuru olarak görev yapan Coşkun Uzundurukan, "Zabıta için çok güzel bir etkinlik, motivasyon bakımından buna ihtiyacımız vardı. Bunu düzenleyen başta başkanımız olmak üzere tüm belediye ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten hem arkadaşlarımız için hem de bizim için ailelerimizle birlikte olmak çok ayrıcalıklı oldu" dedi. “İlk defa boğaz turuna katılıyorum “İlk defa boğaz turuna katılan zabıta memuru Sevgi İçyar, "Mutluyuz ailelerle tanışma, kaynaşma fırsatımız oldu. İstanbul’u gezip gördük, bizim için bir değişiklik oldu. İstanbul’a ilk geliyorum, boğaz turuna da ilk kez katılıyorum" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • Küçük Bir Hediye, Büyük Bir Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, "Hoş geldin Bebek" projesi kapsamında yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek, içerisinde çeşitli ürünlerin bulunduğu bebek çantası hediye ediyor.

 • Kurban Satış ve Kesim Alanı Hizmete Hazır

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edilen Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı.

 • Başkan Baltacı Kamp Ateşini Yaktı

  Çocukların sosyalleşme ve hayatla mücadele azmini artırma hedefleri doğrultusunda organize edilen gençlik kampında, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı gençleri yalnız bırakmadı.

 • Bolluca’da Öğrenciler İçin Danışma Merkezi Kuruldu

  ÖSYM Tercih Kılavuzu'nun açıklanmasının ardından Bolluca’da bulunan Üniversite Hazırlık Merkezi’nde öğrenciler için Danışma Merkezi kuruldu.

 • Doğa ile İç İçe Bir Yaşam

  Şehrin gürültüsünden uzaklaşmanın adresi olan Arnavutköy Belediyesi Hobi Bahçeleri, altı yıldır vatandaşlara tam hizmet sunuyor.