Yazar Mine Sultan Ünver Söyleşiye Katıldı

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi bu hafta Yazar Mine Sultan Ünver’i ağırladı.


Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen gençlik merkezi, etüt derslerinin yanı sıra söyleşiler, paneller ve konferanslar düzenleyerek, alanından uzman kişileri öğrenciler ile buluşturuyor.

Yazar Mine Sultan Ünver, öğrenciler ile bir araya gelerek, söyleşi gerçekleştirdi. Haraççı ARGEM’de “Türk İslam Tarihi ve Endülüs” konulu bir söyleşi yapan Yazar Mine Sultan Ünver’i öğrencilerin yanı sıra Arnavutköy Belediyesi Kültür Müdürü Mitat Yolcu ve Basın Danışmanı Fatih Sanlav’da izledi.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği program da Yazar, İslam’ın Avrupa kurduğu gözde devlet Endülüs’ü anlattı. Yazar Mine Sultan Ünver Endülüs Devleti’nin kuruluşu, dünya kültür medeniyetine kattığı yenilikler ve Endülüs Devleti’nin yaptığı bilimsel çalışmaları öğrenciler ile paylaştı.

Mine Sultan Ünver Kimdir?

1980 Çankırı doğumlu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisansını, aynı üniversitenin Geleneksel Türk El Sanatları alanında yüksek lisansını tamamladı. Minyatür, tezhip ve ebru gibi geleneksel sanatlar üzerine serbest sanatçılardan ve Kültür Bakanlığı atölyelerinden eğitim aldıktan sonra minyatür sanatçısı olarak yurtiçinde, ABD’nin birçok eyaletinde ve Avrupa’da toplam 10 sergi açtı. Minyatür dalında Türkiye çapında iki ödül kazandı. New York ve Washington şehirlerinde yaklaşık iki yıl yaşadıktan sonra Avrupa şehirlerinde kısa süreli ikâmet etti. Üniversite yıllarında başladığı iş hayatına devam etmekle birlikte çeşitli dergiler için edebiyat, sanat ve tarih alanında öne çıkan simalarla söyleşiler hazırlayıp düzenli olarak kültür-sanat ve gezi yazıları yazıyor.

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Başkan Baltacı, Muharrem Ayı Programına Katıldı

  Arnavutköy, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen Muharrem Ayı programına, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.