Arnavutköy’de Afet Tatbikatı Yapıldı

Arnavutköy Belediyesi, Yıldızlar Arama Kurtarma Derneği ve İstanbul İtfaiyesi’nin organizasyonuyla afet tatbikatı düzenlendi.

   

Haraççı İmam Hatip Lisesi’nde düzenlene afet tatbikatı siren sesin çalmasıyla başladı. Hızlı bir şekilde okulu boşaltan öğrencilerden sonra yarılı olarak içerde kalan öğrencilere müdahale edildi. Yıldızlar Arama Kurtarma Ekibi (YARKUR) yaralı öğrencileri sedye yardımı ile dışarı çıkardı. Heyecanlı anların yaşadığı tatbikatta, 3. katta mahsur kalan öğrenciler, ekipler tarafından halatlar yardımıyla aşağı indirildi.

Yaralı olarak 2. katta kalan bir öğrenci ise sedye yardımıyla aşağı indirilerek, hazır halde bulunan ambulansa götürüldü. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan öğrenci, hastaneye sevk edildi. Tatbikat sırasında üç farklı ekibin koordineli olarak çalışması dikkat çekti.

Tatbikatın ikinci bölümünde ise, yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, yangın veya kaza durumunda ne yapılması gerektiği, itfaiye aracı ile birlikte uygulamalı olarak anlatıldı. Belediye çalışanlarından oluşturulan sivil savunma ekibi ve YARKUR Ekibinin 40 kişilik bir grupla yaptığı tatbikat, mahalle sakinleri tarafından da izlendi. Tatbikat sonunda Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli tarafından öğrencilere, bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi : 10.01.2018

Haberler

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Başkan Baltacı, Muharrem Ayı Programına Katıldı

  Arnavutköy, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen Muharrem Ayı programına, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.