Eski Hizmet Binası Alanına Yeni Park

Arnavutköy Belediyesi’ne ait eski hizmet binasının bulunduğu alanda yapılan çocuk parkı inşaatı, tüm hızıyla sürüyor.


Arnavutköy Merkez Mahallesi’nde bulunan ve yıllarca Arnavutköylülere hizmet etmiş belediye binası, Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi’nin yapılmasıyla boşa çıktı. Arnavutköy Belediyesi yeni yerinde hizmet vermeye başladığında boşa çıkan alan ise çocuk parkı olarak değerlendirildi.

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin çehresini değiştiren ve vatandaşların sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri adına, çalışmalarına devam ediyor.

İlçeye kazandırılan şehir parkları, bölge parkları gibi büyük parkların yanı sıra uzak köy ve mahallere yapılan parklar ile çocukların gün içinde keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturuluyor.

Oyun Gurupları Hazır

Arnavutköy Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından proje çalışması yapılan alanın, uygulama çalışması ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Çocuk oyun guruplarının konulduğu park, kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan park 2.085 m2 alana inşa ediliyor. Parkın içerisinde; çocuk oyun alanı, yeşil alan, dinlenme alanı ve seyir alanı yer alacak.

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Başkan Baltacı, Muharrem Ayı Programına Katıldı

  Arnavutköy, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen Muharrem Ayı programına, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.