Eski Hizmet Binası Alanına Yeni Park

Arnavutköy Belediyesi’ne ait eski hizmet binasının bulunduğu alanda yapılan çocuk parkı inşaatı, tüm hızıyla sürüyor.


Arnavutköy Merkez Mahallesi’nde bulunan ve yıllarca Arnavutköylülere hizmet etmiş belediye binası, Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi’nin yapılmasıyla boşa çıktı. Arnavutköy Belediyesi yeni yerinde hizmet vermeye başladığında boşa çıkan alan ise çocuk parkı olarak değerlendirildi.

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin çehresini değiştiren ve vatandaşların sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri adına, çalışmalarına devam ediyor.

İlçeye kazandırılan şehir parkları, bölge parkları gibi büyük parkların yanı sıra uzak köy ve mahallere yapılan parklar ile çocukların gün içinde keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturuluyor.

Oyun Gurupları Hazır

Arnavutköy Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından proje çalışması yapılan alanın, uygulama çalışması ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Çocuk oyun guruplarının konulduğu park, kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan park 2.085 m2 alana inşa ediliyor. Parkın içerisinde; çocuk oyun alanı, yeşil alan, dinlenme alanı ve seyir alanı yer alacak.

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler