Zabıta Teşkilatı 191 Yaşında

Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümü, Arnavutköy Belediyesi’nin zabıtalara yönelik düzenlediği tekne turuyla kutlandı.

 

Zabıtaların katıldığı programda aniden ortaya çıkan seyyar satıcılar renkli görüntüler oluştururken, bu kez seyyar satıcılar ikram etti, zabıtalar yedi. Arnavutköy Belediyesi, Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümünde zabıtaları unutmadı. Program kapsamında ilçede görev yapan zabıta personeli ve aileleri için boğaz turu düzenlendi. Zabıtalar aileleriyle birlikte boğazın eşsiz güzelliklerini yakından görerek, keyifli anlar yaşadı. Arnavutköy Belediye Başkanı  Haşim Baltacı’nın da katıldığı programın sürpriz konukları ise zabıtaların sıklıkla karşılaştıkları seyyar satıcılar oldu. Tekneye ellerinde tezgahlarıyla birlikte gelen seyyar satıcılar zabıtaları şaşkına çevirdi. Başkan Baltacı’nın da ‘Bugün benim korumam altındasınız’ diye telkin ettiği seyyar satıcılar, zabıtalara satış yaptıkları yiyecekleri ikram etti. Neye uğradıklarını anlamayan zabıtalar ise güler yüzle seyyar satıcıların ikram ettikleri midye, simit, kuruyemiş ve tatlıları yedi.

Başkan Baltacı’dan Zabıtalarla Kutlama

Programa katılan Arnavutköy Belediye Başkanı ediyorum. Zabıta personelimiz tüm belediyelerimizde çok fazla hissedilmeyen ancak en önemli görevi ifa eden birimlerimizden bir tanesi, bir belediyenin görünen yüzü. Vatandaşla ilişkileri organize eden, geniş çalışma alanı olan ehemmiyetli bir birim. Bunun yanında gerek gıda sektöründen diğer ticari alanların tümünde sağlıklı hizmetin sunulmasını disipline eden önemli bir birim" ifadelerini kullandı. “Motivasyon için buna ihtiyacımız vardı"5 yıldır zabıta memuru olarak görev yapan Coşkun Uzundurukan, "Zabıta için çok güzel bir etkinlik, motivasyon bakımından buna ihtiyacımız vardı. Bunu düzenleyen başta başkanımız olmak üzere tüm belediye ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten hem arkadaşlarımız için hem de bizim için ailelerimizle birlikte olmak çok ayrıcalıklı oldu" dedi. “İlk defa boğaz turuna katılıyorum “İlk defa boğaz turuna katılan zabıta memuru Sevgi İçyar, "Mutluyuz ailelerle tanışma, kaynaşma fırsatımız oldu. İstanbul’u gezip gördük, bizim için bir değişiklik oldu. İstanbul’a ilk geliyorum, boğaz turuna da ilk kez katılıyorum" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • AYEM’ de Yangın Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde ( AYEM ) yangın tatbikatı yapıldı. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta itfaiye ekipleri binada mahsur kalan engellileri kurtardı.

 • Ek Seferler İle Ulaşım Rahatlayacak

  141 yıldır İstanbul’a toplu ulaşım hizmeti veren İETT, Arnavutköylülerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için 336 ve 336M hatlarına ek sefer ekledi. 336H ve 336A hatlarının da güzergahı değişti.

 • Öğrenciler Piknikte Doyasıya Eğlendi

  Havaların ısınmasını fırsat bilen Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi ( ARGEM ), kendi bünyesinde eğitim gören Ortaokul öğrencilerini pikniğe götürdü.

 • Arnavutköy' de 2 Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu

  Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan engelli öğrenciler 2 bin 500 fidanı Arnavutköy’de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

 • Kick Boksun Altın Çocukları

  Alperen Atabay anısına düzenlenen 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında; bireyselde 9, takım halinde 2 ve toplamda 11 madalya kazanan Arnavutköy Belediye Spor büyük bir başarıya imza attı.