Şehit Yakınlarına ve Gazilere Kuran Kerim ve Türk Bayrağı Takdim Edildi

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, şehit ve gazi yakınları ile yemekli programda bir araya geldi.

    

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde, Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy Kaymakamlığı, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarına yönelik yemekli bir program düzenledi.

 ADEN restoranda düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nurullah Saral, İçe jandarma Komutanı Binbaşı Erol Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri ve daire amirleri katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinleri kapsamında düzenlene yemek programında konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu akşam tam bir yıl önce hepimizin hatırlamak dahi istemediği Türk siyasi tarihinin en kanlı gecelerinden en ihanet dolu gecesinden bir tanesini yaşadık” dedi.

Türk toplumunun tarih boyunca birçok olumsuzluk yaşadığını belirten Baltacı: “Milletimiz tarihin derinliklerinde sürekli düşmanla çarpıştı. Sürekli savaş halinde olduk.  Şehitlerimiz oldu. Kayıplarımız oldu ama 15 Temmuz gibi bize üzen bir olay tarihin derinliklerinde çok az yaşandı. 15 Temmuz’da kendimizden bildiğimiz bizim dediğimiz bu vatanın bir bireyi olduğunu düşündüğümüz bazı kişiler tarafından hem bulundukları kuruma ihanet etti hem kendi vatanlarına, milletlerine ihanet ettiler” şeklinde konuştu.

Doğu, Güneydoğuda şehit düşen askerlerimizin ailelerinin de bizlele diyen Baltacı: “Gazi olanlarımızın, aileleri var. Kore gazilerimiz var. Kıbrıs gazilerimiz var. Birçok gazimiz, gazi ailelerimiz var. Hepiniz birbirinizden değerlisiniz. Allah’ın herkese nasip etmediği bir rütbeye varissiniz. Uğruna alemlerin yaratıldığı Hazreti peygamberin varislerisiniz” dedi.

15 Temmuz akşamında gerek İstanbul ‘da gerek bazı önemli bölgelerde çok büyük olumsuzluklara maruz kalındığını vurgulayan Baltacı: “Bir anda ülkenin geleceği ile ilgili önemli kaygılar taşıdık. Bu aziz vatanın bugün kurtuluş Savaşı ile elde etmiş olduğumuz topraklarımız belki de parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını korkarak yeniden hatırlıyoruz. Bir daha bu tür üzücü bir olayı yaşamamayı Cenabı Allah tan niyaz ediyoruz” diye belirtti.

Program sonunda Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nurullah Saral, İçe jandarma Komutanı Binbaşı Erol Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk 15 Temmuz gazileri, Kore Gazileri ve Şehit yakınlarına Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı takdim ettiler

 

Güncelleme Tarihi : 17.07.2017

Haberler

 • AYEM’ de Yangın Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde ( AYEM ) yangın tatbikatı yapıldı. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta itfaiye ekipleri binada mahsur kalan engellileri kurtardı.

 • Ek Seferler İle Ulaşım Rahatlayacak

  141 yıldır İstanbul’a toplu ulaşım hizmeti veren İETT, Arnavutköylülerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için 336 ve 336M hatlarına ek sefer ekledi. 336H ve 336A hatlarının da güzergahı değişti.

 • Öğrenciler Piknikte Doyasıya Eğlendi

  Havaların ısınmasını fırsat bilen Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi ( ARGEM ), kendi bünyesinde eğitim gören Ortaokul öğrencilerini pikniğe götürdü.

 • Arnavutköy' de 2 Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu

  Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan engelli öğrenciler 2 bin 500 fidanı Arnavutköy’de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

 • Kick Boksun Altın Çocukları

  Alperen Atabay anısına düzenlenen 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında; bireyselde 9, takım halinde 2 ve toplamda 11 madalya kazanan Arnavutköy Belediye Spor büyük bir başarıya imza attı.