Gönüller Bir, Sofralar Bir

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlene sokakta iftar keyfi, bu sene de tüm hızıyla devam ediyor.

   

Ramazan ayının manevi atmosferini vatandaşlar beraber yaşamak isteyen Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan tüm mahallelere iftar sofrası kuruyor.

Her gün farklı mahallenin sokaklarına kurulan sofralarda bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını beraber soluyor.

İftar vaktine yakın kurulan sofralarda yerlerini alan Arnavutköylüler, ezanın okunmasını birlikte bekliyorlar.

Arnavutköy Belediyesi tarafından her gün üç sabit sofralar olmak üzere altı sofranın kurulduğu ilçede 5 bin kişi aynı anda oruçlarını açıyor.

Her gün farklı bir mahallede kurulan sokak iftarları Fevzi Çakmak, Taşoluk, Hicret, İslambey ve Nenehatun Mahallelerinde gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu iftar sofralarında, mahalle sakinleri birlikte iftar yapmanın manevi huzurunu yaşadı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da vatandaşlarla bir araya gelerek, orucunu açtı. İftar programında konuşma yapan Başkan Baltacı; birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi : 16.06.2017

Haberler

 • İlk Pazar Alış-Verişi Yapıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından yaptırılan Haraççı Kapalı Pazar Alanı, vatandaşların hizmetine açıldı.

 • Balaban Mahallesi Yenilendi

  Arnavutköy Belediyesi alt yapısı tamamlanan cadde ve sokakların asfalt kaplama işlemini tamamladı. Ayrıca Balaban Mahallesi’nin; cadde ve sokaklarında, yenileme çalışması yapıldı.

 • Burası, Arnavutköy Gençlik Kampı

  Gençlik Kampı’nın ilk hafta programında bulunan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı öğrenciler ile bir araya gelerek, kamp ateşini yaktı.

 • İmrahor Meydanı Yenileniyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan meydan düzenleme çalışmaları, İmrahor Meydan Düzenleme çalışmasıyla devam ediyor.

 • 15 Temmuz Gazilerine Ziyaret

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı 15 Temmuz Hain darbe girişiminde gazi olan vatandaşları evinde ziyaret etti.