Gönüller Bir, Sofralar Bir

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlene sokakta iftar keyfi, bu sene de tüm hızıyla devam ediyor.

   

Ramazan ayının manevi atmosferini vatandaşlar beraber yaşamak isteyen Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan tüm mahallelere iftar sofrası kuruyor.

Her gün farklı mahallenin sokaklarına kurulan sofralarda bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını beraber soluyor.

İftar vaktine yakın kurulan sofralarda yerlerini alan Arnavutköylüler, ezanın okunmasını birlikte bekliyorlar.

Arnavutköy Belediyesi tarafından her gün üç sabit sofralar olmak üzere altı sofranın kurulduğu ilçede 5 bin kişi aynı anda oruçlarını açıyor.

Her gün farklı bir mahallede kurulan sokak iftarları Fevzi Çakmak, Taşoluk, Hicret, İslambey ve Nenehatun Mahallelerinde gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu iftar sofralarında, mahalle sakinleri birlikte iftar yapmanın manevi huzurunu yaşadı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da vatandaşlarla bir araya gelerek, orucunu açtı. İftar programında konuşma yapan Başkan Baltacı; birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi : 16.06.2017

Haberler

 • Boğaz’a Karşı "Evet" Dedi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen toplu nikah töreninde, 49 çift mutluluğa adım attı.

 • Gaziler Unutulmadı

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı 19 Eylül Gazi’ler Gününde, gazi ve gazi yakınları ile yemekli programda bir araya geldi.

 • Okul Kantinleri Denetlendi

  Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçede bulunan okulların kantinlerini denetledi. Yıl boyu sürecek uygulama, okulların açılmasıyla başladı.

 • 19 Eylül Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • İlk Ders Zili Çaldı

  Öğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına, ilk zil sesi ile başladı.