Gönüller Bir, Sofralar Bir

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlene sokakta iftar keyfi, bu sene de tüm hızıyla devam ediyor.

   

Ramazan ayının manevi atmosferini vatandaşlar beraber yaşamak isteyen Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan tüm mahallelere iftar sofrası kuruyor.

Her gün farklı mahallenin sokaklarına kurulan sofralarda bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını beraber soluyor.

İftar vaktine yakın kurulan sofralarda yerlerini alan Arnavutköylüler, ezanın okunmasını birlikte bekliyorlar.

Arnavutköy Belediyesi tarafından her gün üç sabit sofralar olmak üzere altı sofranın kurulduğu ilçede 5 bin kişi aynı anda oruçlarını açıyor.

Her gün farklı bir mahallede kurulan sokak iftarları Fevzi Çakmak, Taşoluk, Hicret, İslambey ve Nenehatun Mahallelerinde gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu iftar sofralarında, mahalle sakinleri birlikte iftar yapmanın manevi huzurunu yaşadı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da vatandaşlarla bir araya gelerek, orucunu açtı. İftar programında konuşma yapan Başkan Baltacı; birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • AYEM’ de Yangın Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde ( AYEM ) yangın tatbikatı yapıldı. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta itfaiye ekipleri binada mahsur kalan engellileri kurtardı.

 • Ek Seferler İle Ulaşım Rahatlayacak

  141 yıldır İstanbul’a toplu ulaşım hizmeti veren İETT, Arnavutköylülerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için 336 ve 336M hatlarına ek sefer ekledi. 336H ve 336A hatlarının da güzergahı değişti.

 • Öğrenciler Piknikte Doyasıya Eğlendi

  Havaların ısınmasını fırsat bilen Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi ( ARGEM ), kendi bünyesinde eğitim gören Ortaokul öğrencilerini pikniğe götürdü.

 • Arnavutköy' de 2 Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu

  Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan engelli öğrenciler 2 bin 500 fidanı Arnavutköy’de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

 • Kick Boksun Altın Çocukları

  Alperen Atabay anısına düzenlenen 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında; bireyselde 9, takım halinde 2 ve toplamda 11 madalya kazanan Arnavutköy Belediye Spor büyük bir başarıya imza attı.