Gönüller Bir, Sofralar Bir

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlene sokakta iftar keyfi, bu sene de tüm hızıyla devam ediyor.

   

Ramazan ayının manevi atmosferini vatandaşlar beraber yaşamak isteyen Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan tüm mahallelere iftar sofrası kuruyor.

Her gün farklı mahallenin sokaklarına kurulan sofralarda bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını beraber soluyor.

İftar vaktine yakın kurulan sofralarda yerlerini alan Arnavutköylüler, ezanın okunmasını birlikte bekliyorlar.

Arnavutköy Belediyesi tarafından her gün üç sabit sofralar olmak üzere altı sofranın kurulduğu ilçede 5 bin kişi aynı anda oruçlarını açıyor.

Her gün farklı bir mahallede kurulan sokak iftarları Fevzi Çakmak, Taşoluk, Hicret, İslambey ve Nenehatun Mahallelerinde gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu iftar sofralarında, mahalle sakinleri birlikte iftar yapmanın manevi huzurunu yaşadı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da vatandaşlarla bir araya gelerek, orucunu açtı. İftar programında konuşma yapan Başkan Baltacı; birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi : 16.06.2017

Haberler

 • Yürüyebildiğin Kadar Yürü

  Vatandaşlara sporu sevdirmek ve teşvik etmek için başlatılan “Sağlıklı Yürüyüş” kampanyasına, Arnavutköy Belediye personeli de destek verdi.

 • Taşoluk Mahallesi Yenileniyor

  Arnavutköy Belediyesi; yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Taşoluk Mahallesi’ndeki asfalt ve kaldırımları yenileniyor.

 • Herkes İçin Tiyatro

  Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği kültür etkinlikleri kapsamında bu hafta; Karagöz Adabı Öğreniyor, İzci Kardeşler, İlk Harf ve Obezitost tiyatro gösterimleri vatandaşlarla buluştu.

 • Gazi Mustafa Kemal Arnavutköy’de Anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde anıldı.

 • Ulu Önder Atatürk, 79. Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 79. yılında, tüm yurtta olduğu gibi Arnavutköy ‘de de düzenlenen törenlerle anıldı.