Başkan Baltacı, Yaz Okullarını Ziyaret Etti

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulu ve Dini Eğitimler Kursu bu senede öğrencilerin yoğun katılımıyla başladı.

   

Arnavutköy Belediyesi tarafınındın düzenlenen Yaz Okulu; temel eğitimler ve dini eğitimler kursları ile start aldı. ARGEM şubelerinde görülecek eğitimler, altı hafta sürecek. Ramazan ayı dolaysıyla ertelenen spor eğitimleri ise 04 Temmuz da başlayacak.

7 Mahalledeki 7 Eğitim Merkezinde Eğitim Veriliyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yaz spor okullarında geçen yıl eğitimi verilmeye başlanan dini eğitim kursları, bu yıl da öğrencilerin yoğun katılımıyla başladı

Yaz okulu kapsamında dini eğitimler kursu ile spor okulunu birleştiren Arnavutköy Belediyesi, yaz boyunca öğrencilerin; hem bedenen hem de ruhen gerekli eğitimleri almaları için çalışmalarını sürdürüyor.

İlçedeki 7 mahalledeki 7 eğitim merkezinde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi gören yaklaşık 700 öğrenci, dini eğitimlerin yanı sıra sosyal etkinliklerle de verimli bir yaz tatili geçiriyor.

Eğitim öğretim dönemi içerisinde ilçedeki ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim bilimleri alanında eğitim veren Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (ARGEM), yaz döneminde de ilçedeki çocuklara Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi veriyor. Yaklaşık 700 öğrenci, ilçede bulunan 7 mahalledeki 7 eğitim merkezinde öğrenim görerek, yaz tatillerini Kuran-ı Kerim öğrenerek geçiriyor. Aynı zamanda Satranç, golf gibi sosyal etkinliklerinde yapıldığı kurslarda öğrenciler verimli bir yaz tatili geçiriyor.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da Kur’an kursu eğitimlerine başlayan öğrencileri ziyaret etti. Çocuklara karne hediyesi olarak eğitim seti veren Başkan Baltacı, Kur’an kursu eğitimlerine katılan öğrencileri de tebrik etti.

Arnavutköy’de çocukların her alanda eğitim görmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, “Burada, özellikle yaz spor okullarımızla entegreli olarak çalışan bu etkinliğimiz, Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezlerimizde devam ediyor. Karnelerini getiren tüm öğrencilerimize, eğitim çalışmalarını destekler nitelikte olan bir eğitim setimiz var, onları takdim ediyoruz. Böylelikle zamanı boş geçirmemeyi ve eğitim çalışmalarını biraz daha hafif şekilde devam ettirmelerini temin ediyoruz. Şuan değerler eğitimi dediğimiz Kur’an-ı Kerim eğitimi, diğer dini derslerle beraber, değerler eğitimini öğrencilerimiz burada yoğun bir şekilde alıyorlar. Hemen bayram sonrasında da yaz spor okullarımızla birlikte ve entegre bir şekilde buradaki eğitim faaliyetlerini eğlenerek, dinlenerek öğrenmeye devam edecekler. Herkesin ilgi alanlarına göre bu eğitim çalışmaları ve spor faaliyetleri devam edecek” diye konuştu.

"Bizler de tekne orucu tuttuk ama hiçbirimizin psikolojisi bozulmadı"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın tekne orucu eleştirilerine de cevap veren Başkan Baltacı, “Müslüman Türk toplumunda yaşıyoruz. Sadece dini konularla değil; milli, örf, anane, geleneklerimizle çocuklarımızı yetiştirmek, bu toplumun geçmişten geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınmasını temin ediyor. Tekne orucu dediğimiz, yıllardır kendi çocukluğumuzda da büyüklerimizin, yaşımız el vermediği dönemlerde bizi oruca alıştıran, ramazan ruhunu çocukların üzerinde oluşmasını temin eden eğlenceli bir şey. Bugün oruç tutan birçok kardeşimiz, bizler de dahil olmak üzere bu şekilde tekne oruçları tuttuk. Yarım gün, bir saat, iki saat. Ama hiçbirimizin psikolojisi bozulmadı, gayet sağlıklıyız. Kendi neslimize de değerlerimizi bu anlamda eğlenceli bir şekilde taşımanın gayreti içerisindeyiz. Tam tersine çocuklarımızı daha sağlıklı yetiştirmenin amacını güdüyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • AYEM’ de Yangın Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde ( AYEM ) yangın tatbikatı yapıldı. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta itfaiye ekipleri binada mahsur kalan engellileri kurtardı.

 • Ek Seferler İle Ulaşım Rahatlayacak

  141 yıldır İstanbul’a toplu ulaşım hizmeti veren İETT, Arnavutköylülerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için 336 ve 336M hatlarına ek sefer ekledi. 336H ve 336A hatlarının da güzergahı değişti.

 • Öğrenciler Piknikte Doyasıya Eğlendi

  Havaların ısınmasını fırsat bilen Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi ( ARGEM ), kendi bünyesinde eğitim gören Ortaokul öğrencilerini pikniğe götürdü.

 • Arnavutköy' de 2 Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu

  Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan engelli öğrenciler 2 bin 500 fidanı Arnavutköy’de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

 • Kick Boksun Altın Çocukları

  Alperen Atabay anısına düzenlenen 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında; bireyselde 9, takım halinde 2 ve toplamda 11 madalya kazanan Arnavutköy Belediye Spor büyük bir başarıya imza attı.