Mahalle Meydanları Yenileniyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan meydan yenileme çalışmaları devam ediyor.

     

Arnavutköy’ün ilçe olmasıyla beraber mahalle statüsüne kavuşan köyler,  kendine özgü dokularını koruyor. Bu kapsamda kendine özgü dokusu bozulmadan mahalle meydanlarına çalışma başlatan Arnavutköy Belediyesi; kültürel dokuyu koruyacak, vatandaşların faydalanabileceği yenilenmiş meydanları hayata geçirmeyi planlıyor.

Sazlıbosna Meydanı Bitme Aşamasında

Her mahalleyi kendine özgü yapısına uygun projelendiren Arnavutköy Belediyesi, ilk çalışmayı Sazlıbosna Meydanı’na başlattı. Kısa zamanda alt yapı çalışması tamamlanan Sazlıbosna Meydanı’nın peyzaj çalışmalarında sona gelindi. Tamamlandığı zaman yaşayan bir meydan haline gelecek ve vatandaşların rahat bir şekilde kullanabileceği bir alan olacak.

Köy statüsünden çıkmış mahalle meydanlarını yenileme ve kendine özgü dokularını koruma adına başlatılan çalışmalar;

İmrahor, Taşoluk Köyiçi, Çilingir, Haraççı, Haçımaşlı ve Yeşilbayır Mahalleleri ile devam edecek.  

Güncelleme Tarihi : 05.01.2017

Haberler

 • Arnavutköy’de Dev Organizasyon

  Arnavutköy Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Okullar Arası Halter Şampiyonası’nda, sporcular kıyasıya mücadele etti.

 • Geri Dönüştür, Hayat Bulsun

  Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, süresiz geri dönüşüm kursu ile kullanım amaçlı eşyalar yaparak, değerlendiriyor.

 • Kadına Yönelik Şiddet Konulu Seminer Düzenlendi

  Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde Dr. Zehra Fatma Nükte “Kadına Yönelik Şiddet” konulu seminer verdi.

 • İstanbul'dan Halep'e 221 yardım tırı yola çıktı

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı tarafından Halep için başlatılan kampanyada toplanılan 221 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katıldı.