Arnavutköy’de Tiyatrolu Günler

Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği Kültür Etkinlikleri kapsamında bu hafta; Çocuklar Ülkesi, Hayal Makinesi, Evvel Zaman ve  Kuzular Firarda Tiyatro gösterimleri vatandaşlarla buluştu.

 

Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen Aralık Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında; bu hafta sonu düzenlenen tiyatro gösterimleri, vatandaşlar tarafından tam not aldı. Arnavutköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Hadımköy ARGEM Kültür Merkezi, Haraççı Kültür Merkezi ve Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde de çeşitli tiyatro gösterileri sahnelendi.

Arnavutköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen; müzikli, şarkılı, danslı, iletişim ve empati üzerine kurgulu çocuk oyunu olan  “Çocuklar Ülkesi” adlı tiyatroda, Çocukların tüm isteklerinin gerçek olduğu, büyüklerin onlara hiç karışmadığı bir çocuk ülkesi olduğu haberi yayılır. Çocuk ülkesinde, çocukların istediği her şey vardır, istemedikleri ise yoktur. Kimsenin nerede olduğunu bilmediği, büyülü bir yerdir orası. Bu ülkeye öyle çok çalışkanlar alınmaz, çünkü sonra kırılır onlar, okul isterler. Buraya gitmenin yolu ise sadece yaramazlık yapmaktan geçmektedir. Sadece en çok yaramazlık yapan, eğlence isteyen, kötü şakalar yapabilen çocuğun gidebileceği bu ülke artık tüm çocukların hayallerini süslemektedir. Oraya gitmek için özel bir çocuk treni vardır. Bu tren senede bir kere gelir ve buradan en çok yaramazlığı yapmış çocuğu alarak oraya götürür.

Hadımköy ARGEM Kültür Merkezi’nde çocuklar ile buluşan hayal makine adlı oyun, çocuklardan tam not aldı. Oyun, Evvel zaman içinde; izleyicisini içene doğru çeken bir masal yolculuğuna çıkarıyor. Bu yolculukta, patomim gösterisi de masalın akıcılığıyla bütünleşiyor. Yüksek enerjili oyuncu performansları, eğlenceli kuklaları, rengarenk kostümleri, aksesuarları ve dekoru ile küçük misafirlerimize unutulmaz anlar yaşatırken, eğlenerek öğrenmelerini amaçladı.

Güncelleme Tarihi : 15.12.2016

Haberler

 • 23 Deftere El Konuldu

  Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere ücretsiz dağıtılan ve üzerinde ‘para ile satılmaz’ yazan defterli satan esnafı tespit ederek, gerekli işlemleri başlattı.

 • Bir Tuval Bir Hayal

  Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği Suriye Komisyonu, Suriyeli engelli ve engelsiz çocuklarla '1 Tuval 1 Hayal' sloganı ile bir araya geldi. Hayallerini tuvallere yansıtmaya çalışan Suriyeli çocuklar, mutluluğun resmini çizdi.

 • ARGEM, Üniversiteye Hazırlıyor

  Arnavutköy Belediyesi, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık aşamasında zorluk yaşamaması için alanında uzman ve deneyimli hocaların yer aldığı Üniversite Hazırlık Kursu ile öğrencileri, üniversite sınavına hazırlıyor.

 • Türk Bayrağı Motifli Aşure, Birinci Oldu

  Muharrem Ayı dolayısıyla Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından aşure yarışması düzenlendi. Yarışmanın birincisi ise aşuresinin lezzetiyle damaklara, üzerindeki Türk Bayrağı motifiyle de gönüllere hitap eden Melahat Karatepe oldu.

 • Cami, Şehir ve Medeniyet

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Arnavutköy’de görev alan İmam Hatipler, müezzinler ve Kuran kurslarında görev alan personelleri bir araya geldi.