Arnavutköy’de Tiyatrolu Günler

Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği Kültür Etkinlikleri kapsamında bu hafta; Çocuklar Ülkesi, Hayal Makinesi, Evvel Zaman ve  Kuzular Firarda Tiyatro gösterimleri vatandaşlarla buluştu.

 

Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen Aralık Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında; bu hafta sonu düzenlenen tiyatro gösterimleri, vatandaşlar tarafından tam not aldı. Arnavutköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Hadımköy ARGEM Kültür Merkezi, Haraççı Kültür Merkezi ve Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde de çeşitli tiyatro gösterileri sahnelendi.

Arnavutköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen; müzikli, şarkılı, danslı, iletişim ve empati üzerine kurgulu çocuk oyunu olan  “Çocuklar Ülkesi” adlı tiyatroda, Çocukların tüm isteklerinin gerçek olduğu, büyüklerin onlara hiç karışmadığı bir çocuk ülkesi olduğu haberi yayılır. Çocuk ülkesinde, çocukların istediği her şey vardır, istemedikleri ise yoktur. Kimsenin nerede olduğunu bilmediği, büyülü bir yerdir orası. Bu ülkeye öyle çok çalışkanlar alınmaz, çünkü sonra kırılır onlar, okul isterler. Buraya gitmenin yolu ise sadece yaramazlık yapmaktan geçmektedir. Sadece en çok yaramazlık yapan, eğlence isteyen, kötü şakalar yapabilen çocuğun gidebileceği bu ülke artık tüm çocukların hayallerini süslemektedir. Oraya gitmek için özel bir çocuk treni vardır. Bu tren senede bir kere gelir ve buradan en çok yaramazlığı yapmış çocuğu alarak oraya götürür.

Hadımköy ARGEM Kültür Merkezi’nde çocuklar ile buluşan hayal makine adlı oyun, çocuklardan tam not aldı. Oyun, Evvel zaman içinde; izleyicisini içene doğru çeken bir masal yolculuğuna çıkarıyor. Bu yolculukta, patomim gösterisi de masalın akıcılığıyla bütünleşiyor. Yüksek enerjili oyuncu performansları, eğlenceli kuklaları, rengarenk kostümleri, aksesuarları ve dekoru ile küçük misafirlerimize unutulmaz anlar yaşatırken, eğlenerek öğrenmelerini amaçladı.

Güncelleme Tarihi : 15.12.2016

Haberler

 • 19 Mayıs Etkinlikler ile Kutlandı

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arnavutköy’de de bir birinden güzel etkinliklerle kutlandı.

 • Engelli Vatandaşlar Piknikte Buluştu

  Arnavutköy Belediyesi, hizmet verdiği yaşlı ve engelli vatandaşlara, moral günü düzenledi

 • Arnavutköy’de Engelsiz Balık Tutma Yarışması

  Arnavutköy’de engelli bireyler için düzenlenen Balık Tutma Yarışması, renkli görüntüler oluşturdu. Çok sayıda engelli vatandaşın balık tutabilmek için yarıştığı etkinlikte dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı takdim etti.

 • En Güzel Buzağı Yarışması, Güne Damga Vurdu

  Her yıl Arnavutköy’ün farklı bir mahallesinde kutlanan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Çiftçiler Günü etkinliğinde düzenlenen buzağı yarışması ise vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

 • Askerlik Hayalleri Gerçeğe Dönüştü

  Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul Hasdal Kışlası'nda 1 günlüğüne silah altına girerek temsili askerlik yapan gençlerin aileleri duygusal anlar yaşadı. Arnavutköy Belediyesi de gençleri kına yakarak Hasdal'a uğurladı.