Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Ömerli Mahallesi’nde inşa edilecek Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu’nun temeli, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından atıldı.

Cuma Namazı sonrası temel atma töreni gerçekleştirilen  Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu, 70 öğrenciye hizmet verecek.

Kuran kursunun temel atma töreni, Yayla Kuran Kursu öğrencilerinden İbrahim Yiğit’in kuran tilaveti ile başladı.

   

Kuran tilaveti sonrası konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfımızı ve çalışmalarını yakinen biliyorum. Vakfın öncülüğünde ve Hacı Enver Dökümcü ‘nün katkılarıyla da bu bölgenin kuran kursu ihtiyacı giderilecek. Erkek kuran kursumuz Ömerli Mahallemizin ihtiyaçları arasında yer alan işlerden bir tanesiydi. Bizlerde belediye olarak üzerimize düşüne yerini getirdik.  Bugün temeli atıp, bittiği zaman da bu mahallemizde ki vatandaşlarımıza hizmet verecek. İnsanların en önemli yönü, maddiyat ile maneviyatı birleştirmek ve bizlerde hem bu dünyaya hem de ahirete çalışmayı ancak bu şekilde elde edebiliyoruz.” dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya plaket takdim etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katkılarından dolayı Hacı Enver Dökümcü ‘ye plaket sundu.

Plaket takdiminde  sonra İlçe Müftüsü Bahri Şamat dua etti. Dua sonrası Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Müftüsü Bahri Şamat ve hayırseverlerin butona basması ile temel atma töreni gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi : 05.02.2018

Haberler

 • Minik Öğrenciler Kütüphaneyle Tanıştı

  Minik öğrenciler, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan kütüphaneyi ziyaret etti.

 • Çocuk, Çalışmaya Engel Değil

  Kadın Kültür ve Sanat Merkezi eğitmenlerinden Didem Özcan, kucağındaki oğlu ile kursiyerlere Kuranı Kerim dersi veriyor

 • İstiklal Marşı'nın Kabulünün 97. Yılı Kutlandı

  Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da katıldı.

 • Binler Duada Buluştu

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni kültür merkezinde düzenlenen programda, ilk tiyatro gösterimi de sahnelendi.

 • Kadınlar Gününde Anlamlı Hediye

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Dünya Kadınlar Günü’nde kadın personellerle, kahvaltılı programda bir araya geldi.