Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Ömerli Mahallesi’nde inşa edilecek Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu’nun temeli, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından atıldı.

Cuma Namazı sonrası temel atma töreni gerçekleştirilen  Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu, 70 öğrenciye hizmet verecek.

Kuran kursunun temel atma töreni, Yayla Kuran Kursu öğrencilerinden İbrahim Yiğit’in kuran tilaveti ile başladı.

   

Kuran tilaveti sonrası konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfımızı ve çalışmalarını yakinen biliyorum. Vakfın öncülüğünde ve Hacı Enver Dökümcü ‘nün katkılarıyla da bu bölgenin kuran kursu ihtiyacı giderilecek. Erkek kuran kursumuz Ömerli Mahallemizin ihtiyaçları arasında yer alan işlerden bir tanesiydi. Bizlerde belediye olarak üzerimize düşüne yerini getirdik.  Bugün temeli atıp, bittiği zaman da bu mahallemizde ki vatandaşlarımıza hizmet verecek. İnsanların en önemli yönü, maddiyat ile maneviyatı birleştirmek ve bizlerde hem bu dünyaya hem de ahirete çalışmayı ancak bu şekilde elde edebiliyoruz.” dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya plaket takdim etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katkılarından dolayı Hacı Enver Dökümcü ‘ye plaket sundu.

Plaket takdiminde  sonra İlçe Müftüsü Bahri Şamat dua etti. Dua sonrası Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Müftüsü Bahri Şamat ve hayırseverlerin butona basması ile temel atma töreni gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi : 28.11.2016

Haberler

 • 23 Deftere El Konuldu

  Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere ücretsiz dağıtılan ve üzerinde ‘para ile satılmaz’ yazan defterli satan esnafı tespit ederek, gerekli işlemleri başlattı.

 • Bir Tuval Bir Hayal

  Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği Suriye Komisyonu, Suriyeli engelli ve engelsiz çocuklarla '1 Tuval 1 Hayal' sloganı ile bir araya geldi. Hayallerini tuvallere yansıtmaya çalışan Suriyeli çocuklar, mutluluğun resmini çizdi.

 • ARGEM, Üniversiteye Hazırlıyor

  Arnavutköy Belediyesi, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık aşamasında zorluk yaşamaması için alanında uzman ve deneyimli hocaların yer aldığı Üniversite Hazırlık Kursu ile öğrencileri, üniversite sınavına hazırlıyor.

 • Türk Bayrağı Motifli Aşure, Birinci Oldu

  Muharrem Ayı dolayısıyla Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından aşure yarışması düzenlendi. Yarışmanın birincisi ise aşuresinin lezzetiyle damaklara, üzerindeki Türk Bayrağı motifiyle de gönüllere hitap eden Melahat Karatepe oldu.

 • Cami, Şehir ve Medeniyet

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Arnavutköy’de görev alan İmam Hatipler, müezzinler ve Kuran kurslarında görev alan personelleri bir araya geldi.