Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Ömerli Mahallesi’nde inşa edilecek Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu’nun temeli, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından atıldı.

Cuma Namazı sonrası temel atma töreni gerçekleştirilen  Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu, 70 öğrenciye hizmet verecek.

Kuran kursunun temel atma töreni, Yayla Kuran Kursu öğrencilerinden İbrahim Yiğit’in kuran tilaveti ile başladı.

   

Kuran tilaveti sonrası konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfımızı ve çalışmalarını yakinen biliyorum. Vakfın öncülüğünde ve Hacı Enver Dökümcü ‘nün katkılarıyla da bu bölgenin kuran kursu ihtiyacı giderilecek. Erkek kuran kursumuz Ömerli Mahallemizin ihtiyaçları arasında yer alan işlerden bir tanesiydi. Bizlerde belediye olarak üzerimize düşüne yerini getirdik.  Bugün temeli atıp, bittiği zaman da bu mahallemizde ki vatandaşlarımıza hizmet verecek. İnsanların en önemli yönü, maddiyat ile maneviyatı birleştirmek ve bizlerde hem bu dünyaya hem de ahirete çalışmayı ancak bu şekilde elde edebiliyoruz.” dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya plaket takdim etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katkılarından dolayı Hacı Enver Dökümcü ‘ye plaket sundu.

Plaket takdiminde  sonra İlçe Müftüsü Bahri Şamat dua etti. Dua sonrası Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Müftüsü Bahri Şamat ve hayırseverlerin butona basması ile temel atma töreni gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi : 28.11.2016

Haberler

 • 19 Mayıs Etkinlikler ile Kutlandı

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arnavutköy’de de bir birinden güzel etkinliklerle kutlandı.

 • Engelli Vatandaşlar Piknikte Buluştu

  Arnavutköy Belediyesi, hizmet verdiği yaşlı ve engelli vatandaşlara, moral günü düzenledi

 • Arnavutköy’de Engelsiz Balık Tutma Yarışması

  Arnavutköy’de engelli bireyler için düzenlenen Balık Tutma Yarışması, renkli görüntüler oluşturdu. Çok sayıda engelli vatandaşın balık tutabilmek için yarıştığı etkinlikte dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı takdim etti.

 • En Güzel Buzağı Yarışması, Güne Damga Vurdu

  Her yıl Arnavutköy’ün farklı bir mahallesinde kutlanan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Çiftçiler Günü etkinliğinde düzenlenen buzağı yarışması ise vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

 • Askerlik Hayalleri Gerçeğe Dönüştü

  Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul Hasdal Kışlası'nda 1 günlüğüne silah altına girerek temsili askerlik yapan gençlerin aileleri duygusal anlar yaşadı. Arnavutköy Belediyesi de gençleri kına yakarak Hasdal'a uğurladı.