Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Ömerli Mahallesi’nde inşa edilecek Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu’nun temeli, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından atıldı.

Cuma Namazı sonrası temel atma töreni gerçekleştirilen  Hacı Enver Dökümcü Erkek Kuran Kursu, 70 öğrenciye hizmet verecek.

Kuran kursunun temel atma töreni, Yayla Kuran Kursu öğrencilerinden İbrahim Yiğit’in kuran tilaveti ile başladı.

   

Kuran tilaveti sonrası konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfımızı ve çalışmalarını yakinen biliyorum. Vakfın öncülüğünde ve Hacı Enver Dökümcü ‘nün katkılarıyla da bu bölgenin kuran kursu ihtiyacı giderilecek. Erkek kuran kursumuz Ömerli Mahallemizin ihtiyaçları arasında yer alan işlerden bir tanesiydi. Bizlerde belediye olarak üzerimize düşüne yerini getirdik.  Bugün temeli atıp, bittiği zaman da bu mahallemizde ki vatandaşlarımıza hizmet verecek. İnsanların en önemli yönü, maddiyat ile maneviyatı birleştirmek ve bizlerde hem bu dünyaya hem de ahirete çalışmayı ancak bu şekilde elde edebiliyoruz.” dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Yeşil Yalı İlme Hizmet Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya plaket takdim etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katkılarından dolayı Hacı Enver Dökümcü ‘ye plaket sundu.

Plaket takdiminde  sonra İlçe Müftüsü Bahri Şamat dua etti. Dua sonrası Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Müftüsü Bahri Şamat ve hayırseverlerin butona basması ile temel atma töreni gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi : 28.11.2016

Haberler

 • Eğlence Dolu Günler

  Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği kültür etkinlikleri kapsamında bu hafta sonu; Hansel ve Gretal Kara Ormanda , Nurı̇ Dede ve Evvel Zaman İçinde tiyatro gösterimleri vatandaşlarla buluştu.

 • Dış Mantolama Çalışması Devam Ediyor

  Dış mantolaması Arnavutköy Belediyesi tarafından yaptırılan Halid Bin Velid Camii’nde çalışmalar devam ediyor.

 • Daha Duyarlı Bireyler Olmalıyız

  Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçedeki öğretmenlere, geri dönüşüm ile ilgili seminer verildi.

 • Arnavutköy Meydan ve Otopark Yapımı Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından projelendirilen meydan ve katlı otopark düzenleme çalışmaları devam ediyor.

 • Geçmişten Gelen Renkler ve Tatlar

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen Osmanlı’nın 718’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle “ Geçmişten Gelen Renkler ve Tatlar” sergisinde, geçmişimizin değerleri günümüz ile buluşturuldu.