Başkan Baltacı, Öğretmenler ile Bir Araya

Geleceğimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz Öğretmenlerimizin, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Arnavutköy Belediyesi tarafından verilen yemekli program ile kutlandı.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet  Mektepleri Başöğretmeni unvanı aldığı gün, geleceğin mimarlarını yetiştiren öğretmenlerin günü oldu.

Her yıl 24 Kasım da düzenlenen öğretmenler günü özel programı bu sene de dolu dolu geçti. Arnavutköy Belediyesi ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği program, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Arnavutköy Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen öğretmenler günü yemeğine; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, İlçe Müftüsü Bahri Şamat, Milli Eğitim Şube müdürlerinin yanı sıra ilçede görev yapmakta olan öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ; Gelecek neslimizi yetiştirmeye kendini adamış öğretmen arkadaşlarım; özverinizle, adanmışlığınızla, yürüyüşünüzle, bilginizle ve geleceğin neslini şekillendirmenizle var oluşunuzu ortaya koyuyorsunuz. Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin içerisinde yer alarak geleceğin irfan orduları yetiştirmek için emin adımlarla yürüyoruz. En önemli ordu irfan ordusu ve 15 Temmuz miladımız olduğuna göre tüm öğrencilerimizi heba ve heder etmeden bütün varlığınızı ona adıyorsunuz dedi.

Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlayarak konuşmasına başlayan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Gecemize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. 24 Kasım Öğretmenler günü ile nice özlü sözler söyleyebiliriz ama söyleyeceğimiz her söz aslında yan yana gelebilmeyi bir arada olabilmeyi aynı havayı teneffüs edebilmeyi ifade etmek içindir. O yüzden bu geceyi en güzel anlatan şuan bu mütevazi salonda siz değerli kardeşlerimi, büyüklerimi misafir etmiş olmamızdır.  Bize bu anı yaşattığınız için davetimize icabet ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Arnavutköy İlçesi’ni daha iyi yere getirmek için çalışıyoruz diyen Başkan Baltacı: “ Hepimiz farklı zamanlardan bu yana Arnavutköy için hizmet veriyoruz. Farklı alanlarda, farklı kesimlere bu ülkeyi daha iyi bir noktaya nasıl taşırız, gelecekte daha güzel hizmeti nasıl şekillendirebiliriz diye uğraşıyoruz. Hemen hemen hepimiz insanlığa hizmet için topluma hizmet için farklı uğraş alanlarındayız. Ama en önemli en sahiplenilmesi gereken değer; tabi ki insan, insanı işlemek, insanı yetiştirmek yetiştirirken de geleceğe hayırlı varis olarak bırakabilmektir” diye belirtti.

Birlik ve beraberliğin önemi vurgulayan Başkan Baltacı: Birlikteliğin çok nedeni var. Zor zamanlarda zaten bir araya gelme kabiliyeti olan bizlerin, bunu çok daha rahat ortamlarda da başarabilmesi apayrı bir meziyettir. Çok yakın bir tarihte maruz kalmış olduğumuz hain bir kalkışmanın, toplumumuzda oluşturduğu tramvayı, toplumumuzda oluşturduğu bir takım zorlukları aşmakta yine el birliğiyle başarı elde edeceğiz. Bir çok zorluğu aşmış, tarihinde bir çok ihaneti görmüş, bir çok düşmanlığı görmüş olan bu toplum; Allah’ın izniyle ve hep birlikte olmanın getirdiği enerjiyle çok daha güzel bir geleceğe doğru yol alacağız. Bu vesileyle özelde 15 Temmuz sürecinde şehit olan kardeşlerimizi ama genelde şanlı tarihimizin içeresindeki her safhada şehadet şerbetini içmiş olan şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarından sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, öğretmenler hediye takdiminde bulundu. Program ilçe öğretmenlerinin oluşturdu müzik gurubunun mini konseri ile devam etti.

Güncelleme Tarihi : 05.02.2018

Haberler